طراحی سایت
درباره مرکز رشد

معرفی مرکز رشد:

مركز رشد، مؤسسه حمایتی جهت کمک به شرکت های تازه تاسیس از طریق ارائه خدمات مالی و مشاورهای تخصصی می باشد. این مركز در زمره زير ساخت هاي فني قرار مي گيرد که چارچوب هايي را براي پرورش يا ايجاد كسب و كارهاي كوچك بواسطه ارائه فضاي اداري، فني و آزمايشگاهي در کنار سایر خدمات حمايتي با حداقل هزينه را فراهم مي كند. بطوریکه، فعالیت این مرکز میتواند با ارائه سرمایه اولیه باعث رشد و دوام شرکت های نوپا به میزان 80 درصد گردد. شرکت هایی که میتوانند دوره استقرار را با موفقیت در مرکز رشد بگذرانند، در نهایت میتوانند بصورت مستقل به فعالیت های اقتصادی خود ادامه دهند.

 

 

دوره پیش رشد:

این دوره که 6 الی 9 ماه بطول می انجامد به افراد یا گروه­های مستعدی که دارای طرح ها یا ایده های نو آورانه هستند، متناسب با طرح یا ایده مورد نظر مشاوره و آموزش های لازم را ارائه می نماید. افراد و گروه­های علاقمند به کار تیمی و تاسیس شرکت در این دوره می­توانند در قالب گروه های تحقیقاتی فعالیت­های اولیه خود را برای ورود به بازار ساماندهی نمایند. معیار اصلی پذیرش در این دوره وجود ایده های نو آورانه مناسب با قابلیت تجاری سازی است.

 

دوره رشد:

طول این دوره حداکثر سه سال تعیین شده است. در پایان این دوره زمانی، واحدهای فناوری مستقر در مرکز رشد بایستی به معیارهای رشد یافتگی دست یابند و از مرکز رشد خارج گردند. در طول این دوره شرکت ها همچنین مجاز به استفاده از تسهیلات مالی، شرکت در نمایشگاهها، کارگاه ها و دوره های آموزشی و نیز بهرمندی از تجهیزات و فضای فیزیکی ارائه شده توسط مرکز هستند. این شرکت ها می توانند پس از طی موفقیت آمیز این دوره وارد بازار گردند. 

 

دوره پسا رشد:

با توجه به نیاز شرکت­های فعال برای خروج از مرکز رشد، مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایلام اقدام به راه­ اندازی دوره پسا رشد نموده است. در طول این دوره که حداکثر 5 سال بطول می انجامد، مرکز رشد به خدمت­ رسانی به شرکت­ها با شیب کاهشی ادامه می­دهد و شرکت ها­ را برای ورود به بازار رقابتی آماده می کند.

 

اهم اهداف و مأموريت‌های کلی مرکز رشد و فناوري سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

1.        افزايش كارايي و اثر بخشي تحقيقات كاربردي در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

2.        افزايش سهم واحدهای فناور دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ایجاد ارزش افزوده و فعاليتهاي اقتصادي

3.        توسعه و تعميق ارتباط واحدهاي صنعتی و اجرايي با دانشگاه علوم پزشکی ایلام

4.        تنوع بخشی به منابع مالی علوم پزشکی ایلام از طریق فعاليت هاي دانش محور و فناورانه

5.        ارتقای توان رقابتی و پاسخگویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام بر اساس تقاضا محوری

6.        كمك به رونق اقتصاد محلى مبتنى بر دانش و فناوري هاى نوین

7.        بستر سازی مناسب براى گسترش و رشد واحدهاى كوچك و متوسط دانش بنيان فعال در زمينه فناوري هاى نوين

جستجو